23 C
Bodrum
Pazar, Eylül 22, 2019

YEŞİLÇAM SİNEMA EMEKÇİLERİ SOSYAL DAYANIŞMA VE YAŞATMA VAKFI

Yeni bir yuva…

Sektörün öğüttüğü, unuttuğu bizi bizi yapan, bizden hikayelerin mimarı bu emekçilerin makus kaderi artık değişiyor! Yeşilçam’ın unutulmaz aktörleri, yönetmenleri, ve arka tarafta bu büyüyü var eden tüm set işçileri YEŞİLÇAM SİNEMA EMEKÇİLERİ SOSYAL DAYANIŞMA VE YAŞATMA VAKFI (YESEV) tarafından arsası tahsis edilen, Bodrum’da kurulacak yeni yuvalarında hem birlikte olmanın verdiği mutluluğu, hemde unutulmamanın verdiği huzur ve gururu yaşayacak…

Bizler, Sinema sektöründen uzun yıllardır ekmek yemiş, geçimini sağlamış, evlatlarını okutmuş bireyler olarak,Yeşilçam Sinema Emekçileri Vakfını kurarak bu sektöre teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Geçmişe dönüp baktığımızda, bugüne kadar Yeşilçam emekçileri için çok fazla  bir şey yapılmadığını, gerek kamera önü, gerekse kamera arkasında çalışan emekçilerin, eğer maddi güçleri yoksa hayat standartları çok düşük koşullarda, hatta bir çoğunun hayatlarının son zamanlarını kimsenin dönüp bakmayacağı ucuz otel köşelerinde geçirip, sahipsizce öldüklerini  gördük-görüyoruz. Biz de vakıf olarak tüm bu yoksunluklar içinde yaşamaya çalışan Yeşilçam emekçileri için bir huzurevi açmayı istedik. Böylece hiçbir geliri olmayan 30 emekçimizi , ömürlerinin sonuna kadar hiçbir para ödemeksizin tüm hayat standartlarını iyileştirip burada misafir etmeyi planlıyoruz.